Projektowanie wnętrz domów w Łodzi – oferta

Zapoznaj się ze szczegółami oferty mojego studia architektonicznego i otwórz się na zmianę wystroju domu lub mieszkania.

Aranżacja pomieszczeń

Zajmuję się zarówno projektowaniem wnętrz całego domu i mieszkania, jak też poszczególnymi pomieszczeniami, na które Klient nie ma pomysłu. Postaram się stworzyć spójny projekt, komponujący się stylistycznie z pozostałymi pokojami w domu.

Projekt pokoju dziecięcego

Świadcząc usługi projektowe, tworzę przestrzeń dla najmłodszych domowników. Z moją pomocą podarujesz dzieciom niesamowity pokój, w którym będą mogły swobodnie bawić się, odrabiać lekcje lub po prostu odpoczywać.

Projekt sypialni

Łódzkie studio projektowe Małecka Studio pomoże Ci stylowo urządzić sypialnię i zaaranżować przestrzeń – tak, by jak najlepiej wykorzystać każdy kąt.  Staram się, by wszystkie zaprojektowane przeze mnie sypialnie były funkcjonalne, a swoją stylistyką nawiązywały do osobowości mieszkańców.

Projekt salonu

Proponowana przeze mnie aranżacja domu w Łodzi obejmuje także projekt salonu. Reprezentatywny, przestronny, estetycznie urządzony – to cechy idealnego dużego pokoju. Potrafię zaprojektować przestrzeń pozwalającą na komfortowe spędzanie wolnego czasu.  

Projekt kuchni

Ponieważ zajmuję się kompleksową aranżacją wszystkich pomieszczeń w domu i mieszkaniu, można mi także powierzyć zaprojektowanie kuchni. Pomieszczenie to może stać się miejscem praktycznym, dobrze oświetlonym i zgodnym z zamierzoną estetyką.

Jak działam jako projektant wnętrz?

Aranżacja mieszkania w Łodzi odbywa się wieloetapowo.

Idealną sytuacją jest, gdy moja współpraca z Klientem rozpoczyna się od bezpośredniej rozmowy, najlepiej w dogodnym dla niego miejscu. Podczas takiego spotkania staram się poznać oczekiwania, pomysły, potrzeby Inwestora. Jest to czas na zbudowanie bezpiecznej relacji, na której potem powstanie konkretny, zindywidualizowany projekt. To etap niezobowiązujący ‒ Klient ma możliwość zrezygnowania, bez dodatkowych kosztów.

Po spotkaniu sporządzam kosztorys projektu na podstawie danych, które otrzymuję od Inwestora (np. wymiary wnętrza).  Po zatwierdzeniu i podpisaniu umowy przechodzimy do konkretów.

Etap 1.

Na kolejnym spotkaniu ustalam z Klientem ogólną stylistykę projektu. Jego upodobania wyłaniają się już po pierwszym spotkaniu, ale podczas kolejnych rozmów precyzuję te preferencje, uzgadniam z nim kolorystkę, nastrój wnętrza oraz dowiaduję się, jakie przedmioty pozostają, a co należy zakupić (np. meble, elementy dekoracyjne). Na tym etapie robię pomiary pomieszczeń oraz sporządzam dokumentację fotograficzną.

Etap 2.

Na podstawie uzyskanych informacji tworzę rysunek techniczny wnętrza, ukazujący układ pomieszczeń. Najczęściej są to 3 różne wersje, z uwzględnieniem wyposażenia. Klient wybiera jedną, która najbardziej odpowiada jego potrzebom. Na tym etapie szczególnie skupiamy się na uzyskaniu jak najdogodniejszej funkcjonalności pomieszczeń. W planach uwzględniam i zaznaczam również ewentualne burzenie ścian.

Etap 3.

Wybrany plan wypełniam konkretnymi danymi. Uwzględniając styl i preferencje Klienta oraz funkcjonalność, tworzę wizualizację skrojoną na miarę. Jest to zwieńczenie dwóch poprzednich etapów, na bazie których odbywa się aranżacja wnętrz.

Etap trzeci to bardzo ważny moment, bo to wówczas nasze wizje – moje i Klienta ‒ nabierają konkretnych kształtów. Zawsze omawiam wszystkie wątpliwości oraz chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, udzielając fachowych rad.

Etap 4.

Po zatwierdzeniu wizualizacji szczegółowo rozrysowuję każdy element wnętrza i przesyłam klientowi rysunki techniczne: od ogólnego planu budynku, przez plan instalacji, aż po projekty grafik na tkaniny.

Specjalistyczne elementy zawsze omawiam z fachowcami (elektrykami, hydraulikami, stolarzami, tapicerami). Oczywiście nadal klient ma pełny wgląd w prowadzone prace.

Etap 5.

Aranżacja domu i mieszkania kończy się na tym etapie. Projekty i rysunki koncepcyjne stają się rzeczywistością. Sporządzam listę mebli oraz elementów wyposażenia wnętrza. Następnie zamawiamy potrzebne materiały.

Tak właśnie „myśl staje się ciałem” ‒ Klient odbiera projekt i moja praca dobiega końca.

Projektowanie wnętrza w Łodzi – co wchodzi w skład projektu?

Poszczególne elementy projektu:

 • 2-3 koncepcje układów funkcjonalnych projektowanego pomieszczenia (rzuty poziome z układem ścian działowych, lokalizacją mebli, układem kuchni, łazienki),
 • szczegółowy plan funkcjonalny wnętrza przygotowywany w oparciu o wybraną koncepcję,
 • wizualizacje komputerowe projektowanych pomieszczeń,
 • projekt lokalizacji punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, centralnego ogrzewania,
 • projekt lokalizacji punktów przyłączy podstawowego systemu audio dla pokoju dziennego,
 • projekt podłóg (rzuty płaskie podłóg z doborem kolorystyki i materiałów),
 • rozwinięcia ścian (rozwinięcia pomieszczeń w postaci widoków ścian z doborem kolorów, materiałów wykończeniowych, materiałów oprawy okiennej),
 • projekt sufitów (rzuty płaskie sufitów podwieszanych, otworów dekoracyjnych, detali),
 • projekt zabudowy kuchennej wraz z propozycją sprzętu AGD oraz wyceną zabudowy meblowej,
 • projekt detali architektonicznych typu: zabudowa kartonowo-gipsowa, kominki itp.
 • projekt mebli na zamówienie wraz z ich wyceną,
 • opisy realizacyjne dla wykonawców przy rysunkach technicznych,
 • wykaz proponowanych elementów wyposażenia wnętrza, mebli, opraw oświetleniowych, ceramiki łazienkowej, armatury, okładzin ściennych i podłogowych, elementów dekoracyjnych, dywanów, obrazów, grafiki, itp. z podaniem ich nazwy, marki, rodzaju, ceny i możliwego miejsca zakupu.

Łódzkie biuro projektowe – spełnij marzenia o idealnej przestrzeni

Małecka Studio to biuro powstałe z pasji do tworzenia. W każdy projekt angażuję się całym sercem, dbając też o to, by proces przebiegał szybko i sprawnie. Wszystko to odbywa się przy poszanowaniu indywidualnych decyzji Klientów. Towarzyszę im od pierwszej rozmowy o koncepcji aż do odebrania gotowego zlecenia.