Oferta

Jak działam

Idealną sytuacją jest, gdy moja współpraca z Klientem rozpoczyna się od bezpośredniej rozmowy, najlepiej w miejscu dogodnym dla Klienta. Podczas takiego spotkania po prostu rozmawiamy. Staram się wtedy poznać oczekiwania, pomysły, potrzeby Inwestora. To taki czas na zbudowanie bezpiecznej relacji, na której potem powstanie konkretny zindywidualizowany projekt. To etap niezobowiązujący, Klient ma możliwość rezygnacji bez dodatkowych kosztów. Po spotkaniu sporządzam kosztorys projektu na podstawie danych ( np. wymiary) wnętrza, które otrzymuje od Inwestora.
Po zatwierdzeniu i podpisaniu umowy przechodzimy do konkretów.

Etap 1.

Na następnym spotkaniu ustalam z Klientem ogólną stylistykę projektu, upodobania wyłaniają się już po pierwszym spotkaniu, ale teraz precyzuję preferencję, uzgadniamy kolorystkę, nastrój wnętrza oraz ustalamy jakie materiały (np. meble) pozostają, a co należy zakupić. Na tym etapie robię pomiary pomieszczeń oraz sporządzam dokumentację fotograficzną.

Etap 2.

Na podstawie uzyskanych informacji tworzę rysunek techniczny wnętrza, ukazujący układ pomieszczeń. Najczęściej są to 3 różne wersje z uwzględnieniem wyposażenia. Klient wybiera jedną, która najbardziej odpowiada jego potrzebom. Na tym etapie szczególnie skupiamy się na uzyskaniu jak najdogodniejszej funkcjonalności pomieszczeń, w planach uwzględniam i zaznaczam również ewentualne burzenie ścian.

Etap 3.

Wybrany plan wypełniam konkretami. Uwzględniając styl i preferencje Klienta, dodając do tego funkcjonalność – tworzę wizualizację skrojoną na miarę, czyli zwieńczenie dwóch poprzednich etapów. To bardzo ważny moment, bo to teraz nasze wizje – moje i Klienta nabierają konkretnych kształtów. Zawsze omawiam wszystkie wątpliwości oraz chętnie dzielę się swoim doświadczeniem.

Etap 4.

Po zatwierdzeniu wizualizacji, szczegółowo rozrysowuję każdy element wnętrza i przesyłam klientowi rysunki techniczne od ogólnego planu budynku, planu instalacji po projekty grafik na tkaniny.

W skład projektu wchodzi:

 • 2-3 koncepcje układów funkcjonalnych projektowanego pomieszczenia (rzuty poziome z układem ścian działowych, lokalizacją mebli, układem kuchni, łazienki),

 • szczegółowy plan funkcjonalny wnętrza przygotowywany w oparciu o wybraną koncepcję,

 • wizualizacje komputerowe projektowanych pomieszczeń,

 • projekt lokalizacji punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, centralnego ogrzewania,

 • projekt lokalizacji punktów przyłączy podstawowego systemu audio dla pokoju dziennego,

 • projekt podłóg (rzuty płaskie podłóg z doborem kolorystyki i materiałów),

 • rozwinięcia ścian (rozwinięcia pomieszczeń w postaci widoków ścian z doborem kolorów, materiałów wykończeniowych, materiałów oprawy okiennej),

 • projekt sufitów (rzuty płaskie sufitów podwieszanych, otworów dekoracyjnych, detali),

 • projekt zabudowy kuchennej wraz z propozycją sprzętu AGD oraz wyceną zabudowy meblowej,

 • projekt detali architektonicznych typu zabudowa kartonowo-gipsowa, kominki itp.

 • projekt mebli na zamówienie wraz z ich wyceną,

 • opisy realizacyjne dla wykonawców przy rysunkach technicznych,

 • wykaz proponowanych elementów wyposażenia wnętrza, mebli, opraw oświetleniowych, ceramiki łazienkowej, armatury, okładzin ściennych i podłogowych, elementów dekoracyjnych, dywanów, obrazów, grafiki, itp. z podaniem ich nazwy, marki, rodzaju, ceny i możliwego miejsca zakupu.

Specjalistyczne elementy zawsze omawiam z fachowcami (elektrykami, hydraulikami, stolarzami, tapicerami). Oczywiście nadal klient ma pełny wgląd.

Etap 5.

Projekty i rysunki koncepcyjne stają się rzeczywistością, sporządzam listę mebli, elementów wyposażenia wnętrza, następnie zamawiamy potrzebne materiały.

Tak właśnie myśl staje się ciałem, Klient odbiera projekt. Przygoda dobiega końca.
Teraz czas na Twoją opowieść. Zapraszam.